tylko do 17 lipca br. jest możliwości wysyłania zgłoszeń przez młodych inżynierów do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego przez Fundację Jamesa Dysona.
Konkurs skierowany jest do kreatywnych studentów i świeżych absolwentów, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań i chcieliby przedstawić światu swój wynalazek.
To już 4. edycja konkursu w Polsce, a w tym roku dla zwycięzcy międzynarodowego przewidziana została nagroda 151 400 zł, a dla zwycięzców etapu krajowego 25 200 zł.
Projekty można zgłaszać do 17 lipca 2024 r. pod linkiem https://www.jamesdysonaward.org/pl-pl/register/.
Konkurs Nagroda Jamesa Dysona realizowany jest od 2005 r. na arenie międzynarodowej. Zwycięzcy zdobywają niezbędne środki finansowe oraz uznanie na całym świecie, a tym samym czynią jakże ważne pierwsze kroki na drodze do wcielenia swoich pomysłów w życie. W 2022 konkurs na etapie międzynarodowym zwyciężył zespół SmartHEAL z Politechniki Warszawskiej, a w 2023 roku projekt Piotra Tłuszcza z krakowskiego ASP.